مربی تیم ملی شمشیربازی: در بخش تیمی دستاورد بزرگی کسب کردیم

به نقل از خبرگزاری ایرنا: مربی تیم ملی اسلحه سابر شمشیربازی با اشاره به اینکه در مسابقات جام جهانی شمشیر بازی اسلحه سابر کلاس A جوانان در بخش تیمی دستاورد بزرگی کسب کردیم، گفت: ما خوب بازی کردیم و توانستیم در این رقابت ها مدال برنز را بدست بیاوریم.

«رضا پیکر آرا» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: نسبت به سال های گذشته، بازیکنان قدرتمندتری در این رقابت ها حضور یافتند. در این دوره از مسابقات 12 کشور شرکت کردند که در آن تیم های قدرتمند بلاروس، اسپانیا و رومانی نیز دیده می شد.
وی با اشاره به اینکه در رده سنی نوجوانان و جونان در این چند سال خوب کار کردیم، اظهار داشت: بازیکن های ما چون امیراحمد امینی که برنز انفرادی سال گذشته را کسب کرد، امسال در رده سنی بزرگسالان قرار گرفت و به طور کامل ترکیب تیممان نسبت به سال گذشته عوض شد بنابراین در انفرادی با توجه به شرایط اقتصادی و بی ثباتی ارز بسیار کمتر شرایط حضور در مسابقات بین المللی را داشتیم.
مسئول فنی اسلحه سابر ادامه داد: سخت است که تیم ما مثل تیم های دیگر که در طول سال در تقویم فدراسیون جهانی شمشیربازی ( FIE) شرکت می کنند، به موفقیت در انفرادی دست یابد زیرا به جز امیرحسین شاکر، دیگر بازیکنان تنها تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سال گذشته را داشته اند. 
پیکر آرا با بیان اینکه سال های قبل عدم حضور تیم ملی در مسابقات بین المللی سبب پایین آمدن رنکینگ آنها شد، گفت: اگر بخواهیم جایگاه بچه های ما در سطح بین المللی حفظ شود باید در مسابقات تقویم فدراسیون جهانی شرکت کنیم.
مسابقات جام جهانی شمشیر بازی اسلحه سابر کلاس A جوانان و نوجوانان به میزبانی تهران سوم و چهارم آذر ماه برگزار و در بخش انفرادی با حذف سابریست های ایران همراه شد و در بخش تیمی نیز شمشیربازان ایران مدال برنز کسب کردند و رضا پیکر آرا به عنوان داور مسابقات در بخش تیمی و انفرادی حضور یافت.

متن خبر در ایرنا

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *