مدال برنز ملی پوشان جوان ایرانی در رقابتهای جهانی تهران

شمشیربازان جوان ملی پوش کشورمان موفق شدند در رقابتهای جام جهانی سابر کلاس A تهران، عنوان سومی و مدال برنز تیمی این رقابتها را از آن خود نمایند.

این دور از رقابتها که در تاریخ های ۳ و ۴ آذرماه به میزبانی شهر تهران برگزار گردید در روز نخست و در بخش انفرادی با قهرمانی شمشیرباز کویتی به پایان رسید. شمشیرباز بلاروس نایب قهرمان شد و شمشیربازانی از اسپانیا و آذربایجان نیز بر سکوی سوم ایستادند. بهترین رتبه را در بین شمشیربازان ایرانی امیر حسین شاکر ملی پوش تهرانی کشورمان بدست آورد که موفق شد در جایگاه پنجم بخش انفرادی مسابقات قرار گیرد.

در روز دوم و در بخش تیمی مسابقات، تیم کشورمان با ترکیب امیر حسین شاکر و امیر حسین اعلاالدینی ملی پوشان تهرانی در کنار میعاد عابدینی و میثم لاهوت در دیدار نخست خود به مصاف تیم قزاقستان رفتند که این دیدار را با نتیجه ۴۵ بر ۴۰ به نفع خود به پایان رساندند، در دور بعد با نتیجه ۴۵ بر ۲۵ مغلوب تیم رومانی شده و از راهیابی به فینال باز ماندند، سپس برای کسب جایگاه سومی رقابتها رو در روی تیم بلاروس قرار گرفتند که در رقابتی حساس و نفس گیر با نتیجه ۴۵ بر ۴۲ به پیروزی رسیده و عنوان سومی و مدال برنز این رور از رقابتهای جهانی را از آن خود نمودند.