اعمال تغییر در برخی از قوانین فنی مسابقات

فدراسیون جهانی شمشیربازی طی برگزاری کنگره سالیانه خود در فرانسه، اعمال برخی تغییرها را در قوانین فنی مسابقات به تصویب رساند. این کنگره که در آذرماه ۹۷ در شهر پاریس برگزار شد، در نهایت با رای گیری از اعضا موفق گردید تا تغییر در برخی از قوانین مربوط به عدم تمایل مبارزه دو شمشیرباز در حین برگزاری یک مسابقه را تایید و از ابتدای ژانویه ۲۰۱۹ در تمامی رقابتهای رسمی این فدراسیون لازم الاجرا نماید.

شایان ذکر است این تغییرهای جدید در قوانین پیش از این به دلایل مشکلات احتمالی فراوانی که در حین برگزاری مسابقه برای شرکت کنندگان، داوران و برگزار کنندگان ایجاد خواهد نمود، با مخالفت اکثریت و قاطع اعضای کمیسیون های قوانین و داوری این فدراسیون مواجه بود اما در نهایت با اعمال نفوذ مسئولین فدراسیون جهانی و به بهانه رفع مشکل کم کاری بازیکنان به ویژه در اسلحه اپه و جلوگیری از حذف این رشته از رقابتهای المپیک به دلیل استقبال کم تماشاگر و بینندگان تلویزیونی در کنگره پاریس به تصویب رسید.

طی دستورالعمل فدراسیون جهانی از زمان اجرای این قانون، داوران رقابتهای اسلحه اپه و فلوره می بایست از ۶ کارت جهت قضاوتها خود استفاده نمایند که جزئیات نحوه اجرای این قوانین در ادامه قابل دسترس می باشد.

جهت دریافت فایل ترجمه قوانین مذکور اینجا کلیک نمایید. (مترجم عباسعلی فاریابی)

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *